Kombi Tamiri

Kombiler tıkanma, kireçlenme, kirlenme vs. gibi bazı şeylerden arıza yapabilirler. Arıza yapması durumunda kesinlikle servis çağırılması gerekir. Bu sayede daha bilinçli bir önlem almış olursunuz. Çünkü kombilerinden bakımı ve tamiri yapılmazsa patlama riski vardır. Ancak bazı durumlarda kombi tamirini kendiniz de evde yapabilirsiniz. Çünkü bazen gözden kaçabilen basit durumlar söz konusu olur ve bu durumlarda servis çağırmadan kombi tamirini kendiniz yapabilirsiniz.

Kombi Sahiplerinin Yapabileceği Tamirler

Kombi çalışmıyor ve arıza veriyorsa ilk bakmanız gereken yer su basınç sistemidir. Su basıncını kontrol etmeniz gerekir. Kombinizin su basıncı düşmüş veya yükselmiş olabilir. Kombinin su basıncının ile arasında olması gerekir. Aksi durumlarda cihazlarda aksamalar meydana gelir.1 bardan düşük ise su basılmalı, 2 bardan yüksek ise tahliye musluğundan 1,5 bara kadar düşürmeniz gerekir.

Bir başka dikkat edilmesi gereken yer de gaz vanalarıdır. Dikkat edilmesi gereken 2 tane gaz vanası bulunmaktadır. Biri kombinin yanında bulunan doğalgaz borusunun üzerinde diğeri ise doğalgaz saatlerinin üzerinde bulunan vanalardır. Gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanalarının açma kısmı dik bir şekilde havada duruyorsa vanalar açıktır. Hatta vanaların üzerinde A ile K harfleri yer almaktadır. Yani A tarafına bükünce açılır, K tarafına bükünce kapanır.

Gaz vanası kapalı durumda ise vanayı açtıktan sonra kombi cihazına reset atmanız gerekir. Reset tuşu kombide mevcuttur. Kombi eğer arıza vermeye devam ediyorsa resetleme işlemi 3 kere daha tekrar edilir ve yine işe yaramadıysa kombi tamiri için servis çağırılmalıdır.

Kombi tamiri için öncelikle küçük gözden kaçabilecek durumları kontrol etmemiz gerekir. Yoksa boş yere servis çağırmış olursunuz. Sonrasında kendiniz kontrol yaptıktan sonra bazı işlemleri evde kendiniz de yapabilirsiniz. Yukarıdaki saydığımız gibi bu durumlarda sıkıntı yaşıyorsanız önce tek tek kontrol etmeli ve daha sonrasında hala kombi çalışmaya başlamadıysa teknik servis çağırmanız gerekir. Resetleme ile de düzelmiyorsa büyük sıkıntılar var demektir. Bu durumda daha fazla uğraşmayıp servisi beklemelisiniz. Servis geldiğinde gerekli kontrolleri bir defa daha yapacak ve sıkıntıyı belirleyip en kısa yöntem ile en kısa zamanda müdahale edecektir.

 • Müşteri Memnuniyeti

  Güleryüzlü ve eğitimli personelimiz ile alanında en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunuyoruz.


  Çözüm Odaklı Servis

  Zamanınız ve para son derece değerli, bu ikisini boşa harcamak ve harcatmak istemiyoruz.

 • Ekonomik Çözümler

  Müşterilerimizle uzun süreli iş ilişkileri geliştirme konusunda kendimize güveniyoruz.


  7x24 Hizmetinizdeyiz

  Bize ihtiyaç duyduğunuzda telefonun öbür ucunda sizi bekliyor olacağız.